Olej CBG

Olej CBG

Czym jest Olej CBG ?

CBG czyli kannabigerol. Jego zawartość w roślinie jest dużo mniejsza niż CBD, zwykle około 1% lub mniej co wiąże się z wyższymi kosztami jego uzyskania. Olej CBG mimo wyższej ceny jest coraz częściej wybierany przez świadomych użytkowników.

CBG jest to fitokannabinoid podobny do CBD. Badania wykazują, że jego niska zawartość wiąże się z faktem, że to jeden z pierwszych kannabinoidów, które powstają na wczesnym etapie rozwoju rośliny. Tworzy się z kwasu kannabigerolowego CBGA, który jest pierwszym fitokannabinoidem produkowanym przez konopie. W późniejszym etapie rozwoju rośliny to właśnie z niego powstają głowne związki CBDA, CBCA i THCA.

CBG jest ceniony głównie za właściwości antydepresyjne oraz przeciwpsychotyczne, a także za działania wspomagające w stanach lękowych. Co ważne substancja nie wchodzi w reakcje z lekami antydepresyjnymi co przyczynia się do jej stosowania wspomagającego.

Zastanawiasz się który olejek CBG wybrać i jak go stosować ?

Jeśli to Twój pierwszy zakup, polecamy wybrać olej CBG 5%. Stosując od 1 do 3 razy dziennie poznasz jego działanie i ocenisz czy potrzebujesz częstszego stosowania lub większego stężenia. 

Prawo

Olej nie posiada właściwości psychoaktywnych. Zawartość THC w oleju nie przekracza 0,2% dlatego może być legalnie sprzedawany.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl